Son Yazılar

Bumerang'ım Bana Geri Gelir!

Blog dünyasına adım atalı çok uzun seneler olmadı. Ama değişen zaman ve dinamikler sayesinde ben de blogların önemini daha iyi anlıyor oldum.
Artık ansiklopedilerin karıştırılmadığı, onun yerine arama motorlarına belli anahtar kelimelerin yazıldığı ve insanların gazetelerden, dergilerden çok blogları okuduğu bir çağa geldik.
Blog yazmayla ne kadar da çok kişiye hitap edebileceğimi, dünyanın neresinden insanların kayıtlarıma ulaşacağını bilmiyorum. Hal böyle olunca, blogumun etkilediği daire artarak genişliyor. Attığım bumeranglarsa bana geri geliyor. 
Bumerang, Hürriyet'in blog dünyasına gerçek anlamda armağan ettiği bir girişim. Bumerang sayesinde birbirinden haberdar olmayan blogger'lar bloglarını keşfediyor, blog okumayı seven, takip eden okurlar ise çeşitlilikle tanışmış oluyorlar.
Bumerang dönemsel olarak bloglar üzerinden "Advertorial" adı verilen, tanıtıcı reklamların yayınlanmasını sağlıyor. Viral olarak yayılan reklamların etkisi televizyondakinden çok daha fazla olduğu için bloglar ve blogların izleyici kitlesi kullanılarak daha etkin reklam yapılmış oluyor.
Zaman değişiyor, bizim de ona ayak uydurmamız gerekiyor. Yoksa geride kalıp hayıflanarak hayatın geçmeyeceğini düşünüyorum. 
Bumerang bana geniş bir ufuk, daha çok yazı yazma motivasyonu, blogumu etkinleştirmek için heves, blogumu tanıtmak için fırsat verdi. Bunları birleştirdim ve kendime bir Bumerang yaptım, attığım zaman bana geri dönenlerden...


1 yorum:

  1. yazılarınızı severek okuyorum başarılar diliyorum saygılar

    YanıtlaSil